Kellemes őszi időben rendeztük meg az elmúlt hétvégén az idei utolsó Fighters’ Run-t Csopakon, a Balatoni Élményparkban, az eseményen 1500-nál is többen indultak. Versenyszámban nem volt hiány – a terepakadályfutás és a terepfutás szerelmesei is megtalálhatták a számukra legideálisabb kihívást.

A gyönyörű környezetben elhelyezkedő verseny központot két napra kitelepülő partnerek sokasága, jókedvű résztvevők és kísérőik vették birtokba. Akik ismerik rendezvény-sorozatunkat, már tudják, hogy elképesztő fesztiválhangulatra számíthatnak minden Fighters’ Run-on – most sem volt ez másként!

A szombati nap az Egyéni rövid- és középtávú versenyzőknek szólt – előbbin egy 11 km-es pálya 23 akadállyal, utóbbin egy 18 km-nél valamivel hosszabb, 28 akadályt tartalmazó útvonal várta a résztvevőket. Szintén ezen a napon, délután zajlott a Farkaskölykök gyerekverseny 300-nál is több indulóval.

Vasárnap elsőként a terepfutók rajtoltak, majd egy különleges szám, a Csapatverseny következett, ahol az akadályokat speciális szabályokkal kellett teljesíteniük a 2-3-4 fős csapatoknak a rövidtávú pályán. Második alkalommal rendeztünk kutyás terepfutást, ahová közel 100 négylábú érkezett gazdájával, tovább emelve a verseny központ hangulatát. Az esemény záró akkordja a már hagyományosnak számító „Beavatás” volt, ahol kezdők és újrakezdők indulhattak könnyített akadályokon, egy közel 5 km-es pályán.

A résztvevők között voltak Maroš Kudlík és Keresztes Zsolt Kercsó para sportolók, akik fél lábbal és mankóval teljesítették egyéni versenyüket – Zsolt két számban is célba ért, ezzel 30 kilométernyi Fighters’ Run-t teljesítve.
Takács Krisztián Csipi, hazánk egyik legismertebb futó ikonja sem aprózta el: öt különböző versenyt teljesített a hétvége folyamán, ezzel 50-nél is több kilométert, 1600 m szintemelkedést és 60 akadályt győzött le.

Mindenkit szeretettel várunk 2025-ben is – hamarosan bejelentjük jövő évi helyszíneinket és eseményeink dátumát.